Firma LETTRA-GRAPHIC powstała w 1992 roku jako jedna z pierwszych w Krakowie firm zajmująca się procesem przygotowania do druku i naświetlaniem postscriptowym.

W 1994 roku powstało wydawnictwo publikując „Skanowanie i półtony
w praktyce" pierwszy w Polsce przewodnik po nowej technologii komputerowego przygotowania do druku. Książka znalazła uznanie, do dziś zresztą stanowi podręcznik na wielu kursach DTP i w szkołach poligraficznych. Wydawnictwo opublikowało wiele cennych pozycji, z których kilka stanowiło sukces rynkowy.
W tym samym czasie firma uruchomiła dział handlowy instalując w Polsce jedne z pierwszych naświetlarek firm Birmy Graphic i PrepressSystems!

W 1997 roku LETTRA-GRAPHIC uruchomiła własna drukarnie, w której zrealizowane zostały dziesiątki publikacji.
Dziś studio DTP wyposażone jest w naświetlarki CtP, CtF wraz z systemami do montażu elektronicznego i najnowszym oprogramowaniem. Dysponuje profesjonalnymi aparatami cyfrowymi i skanerami, systemem kalibracji
i kontroli barw, monitorami Eizo, NEC i Barco, urządzeniami do cyfrowych
i analogowych wydruków próbnych, ploterami wielkoformatowymi (Epson 10600 Pro, Epson 7800 Pro), profesjonalną maszyną do kolorowego druku cyfrowego, a także pełnym specjalistycznym oprogramowaniem DTP.

Obecnie firma, oprócz usług dla drukarni, zajmuje się projektowaniem graficznym, składem, przygotowaniem do druku i drukiem wszelkiego rodzaju publikacji.
Specjalizuje się w albumach malarstwa, katalogach i książkach ilustrowanych, gdzie jakość reprodukcji odgrywa istotną rolę – a dzięki wieloletniemu doświadczeniu może podjąć się realizacji każdego zlecenia poligraficznego.

Zapraszamy do współpracy.