PC KURIER 1/96

"Jest to pierwsza na polskim rynku pozycja traktująca profesjonalnie tematykę komputerowego przygotowania ilustracji do druku, od momentu skanowania, poprzez korekcję tonalną, wyostrzanie aż do Postscriptowego naświetlania na kliszy fotograficznej. Przewodnik w sposób przystępny wyjaśnia wszelkie problemy z tym związane, np. jaką rozdzielczość dobrać do skanowanych materiałów, w jakim formacie graficznym zapisać pracę na dysku, jaką liniaturę i kształt rastra zastosować przy naświetlaniu, jak unikn mory.(...) Książka jest po prostu niezbędna dla wszystkich, którzy mają do czynienia z tzw. DTP, czyli komputerowym przygotowaniem prac do druku."

Szanowni Państwo.
Jeżeli skanujecie obrazy, lub kiedykolwiek będziecie musieli coś wydrukować, przewodnik Steve`a Rotha i Davida Blatnera "Skanowanie i półtony w praktyce" pomoże Wam zrobić to szybciej, łatwiej i taniej. Przewodnik podaje szczegółowe instrukcje i objaśnienia technik i narzędzi: od skanowania począwszy, poprzez druk na drukarkach laserowych, aż po przygotowanie prac do fotonaświetlania.

"Skanowanie i półtony w praktyce"

Z tej książki dowiecie się:
- Jak działają rastry i jak osiągnąć to, by dla Was pracowały.
- Jak uzyskać skany najwyższej jakości.
- Jak szybko opracować skany do wykorzystania w drukach o najwyższej jakości.
- Jak działa wyostrzanie i jak ustawić parametry filtrów wyostrzających.
- Jak zapewnić najlepszy efekt końcowy pracy przy posiadanym przez Was sprzęcie.
- Co można zrobić, by uniknąć problemów przy fotonaświetlaniu, poczynając od plików, które naświetlają się godzinami, poprzez problem z morą, a na zlanych plamkach rastra w obszarach cieni kończąc.

CHIP 4/96

"Mianem edytorskiej perfekcji można by ochrzcić książkę pt. "Skanowanie i półtony w praktyce" wydan przez krakowski Lettra-Graphic. Oprócz starannej oprawy (szytej!) i porządnego papieru "przewodnik po świecie komputerowego skanowania i rastrowania" stanowi kompendium wiedzy zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych DTP-owców. Bardzo rzetelnie przetłumaczone z angielskiego dzieło zawiera wyczerpujące informacje na temat rastra, liniatury, reprodukcji półtonów, przepływów, wyciągów barwnych (pierwsza część) oraz skanowania, skanerów, korekcji tonalnej...(...)
Zrozumiały - mimo wielu fachowych pojęć - język, czytelne nawet dla laika ilustracje i schematy czyni "Skanowanie i półtony" lekturą godn polecenia."

DRUK marzec 1996

"Abecadło DTP-owca. Mam przyjemność napisać kilka słów o książce Davida Blatnera i Steve`a Rotha pt."Skanowanie i półtony w praktyce" wydane w Polsce przez wydawnictwo Lettra-Graphic. Już po lekturze kilku pierwszych stron chce się krzyknąć - "Panowie chwała wam za to!" Jest to bodaj pierwsza tak wartościowa pozycja o tematyce DTP w Polsce. "Skanowanie i półtony" omawia problematyk obróbki elektronicznej obrazów barwnych i czarno-białych, prowadząc czytelnika przez zagadnienia kompetentnie i z humorem. (...) Dzięki sprawności językowej autorów i orientacji w nomenklaturze polskiego tłumacza (o dziwo), lektura jest sam przyjemnością. W tej części dowiecie się też Państwo czego należy wymagać od dobrej naświetlarni. (...) Całość książki jest świetna. Można j czytać, otwierając w dowolnym miejscu - zawsze znajdując coś wartościowego..."

PRINT & PUBLISHING

"(...) Skanowanie i półtony w praktyce można poleci każdemu, kto ma do czynienia z komputerową obróbk ilustracji, szczególnie studiom graficznym w wydawnictwach, redakcjach, agencjach reklamowych oraz grafikom i plastykom. (...)